JANE: “Avatud kogemuskeskuse” kogemus

Jane Oja, Rõuge Noorsootöö Keskus

Projekti jooksul õppisin väga palju. Alustan sellega, et olin saanud ehk paar nädalat noori tundma õppida, kui suleti kõik koolid ja noortekeskused. Seega pidin hakkama noorsootööd üleöö distantsilt tegema. Sain sellega endalegi üllatuseks hakkama − suutsin noored kokku tuua ühisesse Facebooki gruppi, mis toimib veel praegugi, kui kellelgi on näiteks abi vaja. Ja vahepeal suhtleme seal ka lihtsalt niisama. 

Suvel osalesin malevas ja looduslaagris, kus oli väga põnev saada tuttavaks uute noortega, veeta nendega koos aega ning koguda uusi teadmisi. Töö on muidu sujuvalt läinud, olen teinud noortega kokandusringe ja filmiöid, käinud looduses joonistamas jms.

Siiski tunnen, et ma pole veel nii pädev noorsootöötaja, et üksi suuremaid ettevõtmisi teha ja mõelda. Muidugi saan alati tuge teistelt noorsootöötajatelt. Mõne töötajaga on klapp ja mõtted sarnasemad kui teistega ning meil on tekkinud kindel suhtlusring. Eraldi olin pidevas kontaktis ühe noorsootöötajaga, kellega oma tegevusi arutasin, nõu küsisin ja analüüsisin. Tänu sellele pole ma kunagi pidanud tundma, et olen üksi või et ma ei saa hakkama. Kui alguses kartsin, et ei saa ehk mõne hüperaktiivse noorega hakkama, siis tegelikkus näitas, et saan. Tunnen, et noored austavad mind, ja see annab väga hea tunde. Kõige rohkem tunnen rõõmu avatud vestlustest noortega − siis tunnen, et ma olen välja teeninud nende usalduse. Olen avastanud selle, et noored on lihtsalt toredad, kuid samas haprad, ja neile toeks olla on parim asi. Varem ei oleks ma uskunud, et võin noortega nii hea kontakti saavutada.

Mul on hea meel, et sellise võimaluse osaliseks sain. Tunnen, et noorsootöö on aidanud mul õppida paremini tundma nii iseennast kui noori ja loodetavasti aitab see mul olla parem ema. 

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s