JAANIKA: “Avatud kogemuskeskuse” kogemus

Jaanika Orav, Rõuge Noorsootöö Keskus

Noorsootööga ristus minu elu juba varajases lapsepõlves, kui veetsin palju aega oma nooremate õdede ja venna ning küla noortega tegevusi läbi viies. Tegutsesime iga päev noorsootöö põhimõtteid järgides, ilma et me oleks tol ajal teadnudki, mis need on. Minu jaoks oli suur rõõm ja üllatus, et saan valida endale eriala, mis võimaldab mul end täiendada juba tuttavas valdkonnas. Minu jaoks on noorsootöö pidev protsessis olemine ning õppimine koos noorte ja kogukonnaga. Ma tunnen, et noorsootöö hoiab mind elava, rõõmsa ning värskena 🙂

Praeguseks olen Rõuge Noorsootöö Keskuses töötanud umbes-täpselt kuu aega ning võin julgelt öelda, et see on olnud minu jaoks üks põnevamaid ja õpetlikumaid perioode noorsootöös. Minu jaoks on Rõuge ideaalne koht töötamiseks, kuna siin on mõnus kogus noori, kes kõik on erinevad isiksused, ning tänu sellele puudub praegu minu tööelust rutiin. Lisaks käin tavaliselt üle nädala Nursis, kus on küll vähem noori, kuid see lisab mu igapäevatööle hoopis teistsugust väärtust. Noorsootöö käigus tunnen, kuidas õpin ja arenen koos noortega ning kuidas igapäevased situatsioonid kinnistavad või kujundavad minu ja noorte väärtusi. 

Olen väga palju mõelnud selle üle, et Rõuge on üks maagiline koht, kus elada ja tegutseda, ning seda nüüd looduse pärast. Rõuge on mägine ja ilus ning võiks öelda, et see on Võrumaa pärl. Mul on hea sisemine tunne, et sattusin siia tööle ning tegutsen nende Rõuge piirkonna noortega.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s