CAROLYN: suvelaager!

Milline tormiline aeg ehk kolm nädalat suvelaagrit! Usun, et see oli üks minu kõige põnevamaid aga ka raskemaid aegu enda projektis, samas ei ole ma varem tundnud ennast nii vajalikuna ja nii suure osana meie klubist.

Meie suvelaager kestis kolm nädalat, igal nädalal oli sama tunniplaan, kuid erinevad noored. Noored olid vanuses 7.-13. aastat. Kuna endiselt olid piirangud, siis kestsid päevad 8:30-13:00 ning üldiselt oli igal päeval 2-3 erinevat kursust.

Meie klubi tunniplaan mulle väga meeldis ja noorte sõnul olid tegevused samuti põnevad. Meil olid erinevad töötoad nagu teater, tantsimine, keraamika, animatsioon, laboratoorium, õmblemine ja maalimine. Kuna mina vastutasin suvelaagri jäädvustamise eest, sain ma mõnusalt igas tunnis vähemalt korra osaleda ja pilte teha.

Samuti oli minu kanda tantsimise töötuba, mis oli kaks korda nädalas, ja animatsioonitöötuba, kus oli minu suureks partneriks kunstiõpetaja Magda ning mina aitasin teda veidi keraamikas. Te ei kujuta ette, kui kaua ma seda tantsimise kursust ootasin, terve aasta!!

Uskumatu, et suutsin anda kolm nädalat tantsu trenne lastele ilma sõnagi poola keelt rääkimata, mind siiani üllatab, kuidas lapsed mind kuulasid ja huvi tundsid ja kõike kaasa tegid – müstika.Vahel suuremad noored aitasid tõlkida, kes said juba inglise keelest või mu väga vigasest poola keelest aru. Animatsiooni töötoas oli Magda meie suu, seal ma nii palju ei muretsenud. 😃

Nüüd, kus suvelaager läbi, tajun kui keerukas ja meeletult väsitav aeg see oli, samas oli see mu selle aasta üks eredaimaid ja lemmikuimaid mälestusi, sest nii tihedat koostööd laste ja lastevanematega mul varasemalt pole olnud. Samuti tundmine ja tegutsemine konkreetsete asjadega ja reaalne tunne, et mind on siia vaja, olid peale pikka veebis töötamist tohutult olulised.

Tean, et mu töökaaslased olid üllatunud, et mulle suvelaager nii palju korda läks, sest nende jaoks on see tavaliselt suhteliselt piinarikas aeg. Mind ennast ka üllatas, et ma nii selle sees olin ja igal päeval energiaga laetud. Tundub, et lihtsalt tõesti oli seda vaja – kuigi kolmekümnekraadine kuumus just palju kaasa ei aidanud. 😃

Selle lühikese postituse lõpetan hulgaliste piltidega suvelaagrist!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s