CAROLYN: Valmistume suveks

Nonii, ma ütlen seda iga kord, kuid seekord taas, kuu läheb haiglaselt ruttu. 😃

Mida minu maikuu siis endas kandis. Esiteks külastasin Wrocklawi ja naasesin sealt suure energia ja soojusega. Sellegipoolest oli esimene nädal raske end tööle pühenduda. Käisime vaktsiini aegu panemas ja mind ootab ees esimene süst 1. juunil! Tulemas oli mid-term koolitus.

Mid-term koolitus on osa vabatahtlikuks olemisest, ehk aasta jooksul on sul kaks kohtumist, esimene on alguses (on-arrival) ja teine siis poole peal/lõpu veerandil, kus analüüsitakse, kuidas läinud ja mida edasi teha. Muidu on tegemist ülilahedate koosolemistega noortega, kes on tulnud Poola vabatahtlikuks, kuid meie oleme kogenud seda vaid veebiteel. Nii ka seekord, selgus, et koolitus tuleb veebi teel. Seda teada saades otsustasin, et tulen selleks nädalaks Eestisse.

Valmistasin enda reisi, tegin hunnikuga koroona teste ning olin valmis tulema, muidugi üllatusena enda perele ja kaaslasele! Nii ma siis samal nädalal laupäeval oma kaasa ukse taga kohvriga seisin ja tema vaid kokutas, et oot, kuidas sa siia said. 😃 Näha enda pere üle mitme kuu oli imeline, magada kodu voodis ja käia Maksimarketis! See rahu, mis valitseb pisikeses Paides on ikka hoopis midagi muud, kui suurlinnas!

Mid-term koolitus oli kahjuks mitte just kõige põnevam. On-arrivali ootuses sügisel olin väga negatiivne ja mõtlesin, et ah eks kannatan nädala ära, kuid läks imehästi ja ma jäin väga rahule koolituse ja koolitajatega. Seetõttu ootasin seekordset koolitust rohkem, kuna esimene osutus väga meeldivaks. Kahjuks seekord oli motivatsioon ja energia väga madalal, kuigi teemad, mida puudutasime, olid vajalikud ja läksid korda. Peale koolitust oligi aeg naaseda tagasi Poola.

Kuna olin mitu nädalalt sõprade jaoks kadunud olnud ning vahepeal oli Poola piirangutest loobunud ehk lõpuks kõik toidukohad ja muuseumid lahti ning samuti ei pea enam väljas maski kandma!! Seega tuli tihe nädal igal õhtul mõne sõbraga kohtumist, kuskil süües, juues, jalutades ja jutustades. Leo tähistas enda sünnipäeva ja saime palju aega koos veeta! Nädalavahetusel läksin mentorperega matkale.

Suundusime lõunasse ehk Gorce ning meie rännakuga liitus ka üks nende sõber Pawel oma kahe tütrega. Matk polnud väga pikk ja raske, kui ilus ja vihmane! Seejärel leidsime mahajäetud hüti, kuhu ööseks jäime. Tegime lõket, ajasime juttu, mängisime lastega ja nautisime rahu ja levialast väljas olekut. Õhtu naasedes leiti üles kaasavõetud kitarr ja koduvein ning alles öösel sai mindud magama. Öö oli veidi külm ja kehaosad olid veidi kanged pärast, kuid ei midagi hullu! Tagasi matkates kohe ei tahtnud metsast ära minna, väga mõnus oli ja supper seltskond. Maitsesime Nowy Targi linnas parimat jäätist ja pitsat ja oligi aeg koju tulla!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s